Pomysły na bal przebierańców

 

W okresie karnawału tradycyjnie organizuje się mnóstwo imprez oraz wydarzeń, które warto uświetnić odpowiednim strojem. Na wielu tego rodzaju imprezach obowiązuje również specjalny kostium.

Z okazji balu przebierańców lub kameralnej domówki u znajomych warto ubrać się nie tylko wygodnie i stylowo, ale również pomysłowo i oryginalnie. Z tego też powodu przygotowaliśmy niniejszy artykuł, w całości poświęcony pomysłom na kostium lub strój na karnawałowy bal przebierańców.

Zazwyczaj kostiumy na tego rodzaju bale wykonuje się samodzielnie lub kupuje w salonach odzieżowych z myślą o naszych dzieciach. Najmłodsi chętnie uczestniczą bowiem w szkolnych imprezach choinkowych czy balach karnawałowych, podczas których upodabniają się do ulubionych bohaterów książek, komiksów lub filmów.

Jednakże również dorośli, hucznie świętujący w okresie karnawału z powodzeniem mogą na tę szczególną okazję wykonać lub kupić gotowy kostium czy efektowne, oryginalne przebranie. Poniżej przedstawiamy propozycje najciekawszych naszych zdaniem strojów na karnawał.

Niesłabnącą popularnością, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat cieszą się pomysłowe przebrania, rodem z dziecięcych kreskówek. Mowa tutaj w szczególności o kostiumach nawiązujących do postaci bajkowych zwierzątek, na przykład zajączków, biedronek czy motyli. Jednakże poświęcając nieco czasu i używając własnej wyobraźni samodzielnie można przygotować efektowny kostium lub kupić go w sklepie, bądź na aukcji internetowej.

W sklepach i Internecie znajdziecie Państwo obecnie całe mnóstwo oryginalnych przebrań, na przykład marynarza, wróżki, księżniczki czy pirata. Również nieco bardziej odważne stroje, takie jak skórzane ubranie pielęgniarki lub policjantki doskonale sprawdzi się podczas mniej oficjalnych imprez karnawałowych.

Na mniejsze przyjęcia w gronie najbliższych znajomych można również przygotować śmieszne przebranie, na przykład parodiujące sławnych aktorów w ich charakterystycznych rolach. W okresie karnawału nierzadko organizuje się również tematyczne bale przebierańców, nawiązujące chociażby do muzyki z lat 70. i 80. czy konkretnych zawodów, profesji, filmów lub książek.

Na oficjalne imprezy i ważne wyjścia w okresie karnawałowym, z powodzeniem można również założyć eleganckie i wyszukane stroje weneckie wraz z charakterystycznymi, bogato zdobionymi cekinami czy piórami maskami. Do wieczorowej sukni maxi z błyszczącego materiału można również dopasować efektowną pelerynkę lub płaszcz.

Przy okazji przebieranych przyjęć karnawałowych warto również pamiętać o niezbędnych dodatkach – wygodnych butach, pojemnej torebce na drobiazgi czy kolorowych rajstopach. Ważne okaże się z pewnością również wykonanie odpowiedniej fryzury oraz mocnego, wieczorowego makijażu.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 19022 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/pomysly-na-bal-przebierancow/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435